Kargo ve Teslimat

Kargo ve Teslimat Şartları

Kargolarınız her gün saat 16.00’a kadar stok durumuna bağlı olarak 1-5 iş günü içerisinde kargo şirketine teslim edilir. (Havale siparişlerinde süre ödeme onaylandıktan sonra başlar.) Resmi tatillerde verilen siparişler, tatil gününden sonraki ilk iş gününde hazırlanmaya başlar.

Sitemiz stoklu/stoksuz çalışılmaktadır. Verdiğiniz siparişlerde tedarikçi firmaların stoklarında bulunmayan ürünler yüzünden gecikmeler yaşanabilir. Bu gibi durumlarda telefon veya e-postanızdan size haber verilecektir.

Ürünler firmamızın anlaşmalı olduğu kargo firmaları ile tarafınıza ulaştırılacaktır. Tercihe bağlı kargo isteklerinde kargo firmaları ekranda görüntülenecektir. Belirtilen limit altındaki siparişlerinize ait kargo masrafları siparişinize dahil edileceğinden teslimat esnasında ayrıca kargo ödemesi yapmayınız. Teslimat için isteğe bağlı listelenen kargo firmalarının dışında özellikle istediğiniz bir kargo firması var ise müşteri temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

Kargonuzu teslim alırken hasarsız olduğundan emin olmalısınız. Teslim aldıktan sonra kargo şirketinin sorumluluğu bulunmayacağından teslimat esnasında ürünle ilgili bir problem tespit ettiğinizde kargo firmasına tutanak hazırlatarak kargoyu teslim almayınız.

Ödeme bilgilerinizin teyit edilmesini müteakip siparişiniz hazırlanıp belirttiğiniz adrese ulaştırılacaktır.

Siparişinizin en kısa zamanda adresinize teslim edilebilmesi için sipariş tarihinden itibaren en fazla 2 gün içinde ödeme işleminin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir.

Kargo ücretleri sipariş esnasında müşteriye gösterilmektedir.

Ürün değişimi, iadesi veya teslim adresinin yanlış verilmesi durumlarında oluşacak kargo masrafları müşteriye aittir.

Teslimatın gecikmesi veya benzeri gibi durumlarında bizimle iletişim kısmında belirttiğimiz e-posta adresimiz ya da telefonumuzdan irtibata geçebilirsiniz. Görüşmelerinizde ve yazışmalarda mutlaka sipariş numaranızı belirtiniz.

Ödeme bilgilerinde veya teslimat adresinde bir sorun oluşması durumunda sizinle, belirtmiş olduğunuz e-posta adresi veya telefon numaraları ile irtibata geçilecek; 10 gün içinde teslim edilemeyen siparişler iptal edilebilecektir.

 

Siparişinizi Teslim Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar !

Site üzerinden vermiş olduğunuz siparişler genel olarak anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından tarafınıza teslim edilecektir. Bu durumda ürünün depomuzdan sevkinden itibaren süreç kargo firması kontrolünde olmaktadır. Ancak bu süreç içerisinde taşıma/nakliyeden kaynaklanabilecek yırtılma, delinme ve benzeri durumlara karşı müşterilerimizin dikkat etmesi gereken hususlar aşağıda sıralanmıştır.

  1. a. Ürün teslimatında sipariş ettiğiniz ürünler ile kargo tarafından size teslim edilen ürünlerin aynı olduğunu teyit etmeniz gerekmektedir. Siparişinizde eksik ürün tespit etmeniz durumunda teslimatı yapan firma çalışanlarını uyararak, kargoyu teslim almayınız. Konu hakkında tarafımıza bilgi vermeniz halinde özenle yardımcı olunacaktır.
  2. b. Ürünlerin size ulaştığı esnada, teslim alacağınız paketlerin üzerinde herhangi bir ezilme veya darbe olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer bu şekilde ezilme veya darbe ile karşılaşırsanız ürünü lojistik görevlisinden tutanak ile teslim alınız ve konu ile ilgili tarafımıza bilgi epostası atınız.

Yukarıda belirtilen hususlara dikkat edilmesini önemle rica etmekteyiz. Aksi durumda satın alınan ürüne gelebilecek tüm zarardan alıcılar sorumlu olacaktır.

Kapat