Güvenli Ödeme Yöntemi

Güvenli Ticaret ve Güvenli Ödeme Sistemi

 1. "Alıcı"lar www.hukukavm.com adresinden yapacakları alışverişlerde "Alıcı" sıfatıyla tanımlanan hak ve yetkilere sahip olurlar.
 2. "Güvenli Ödeme Sayfasından" kredi kartıyla veya banka havalesi yoluyla ödeme gönderilebilmektedir. Kredi kartıyla yapılan ödeme alt yapısında 3D-Secure Sistemi kullanılmaktadır. 3D Secure Sistemi hakkında bilgi almak için Bkz. http://www.bkm.com.tr/guvenli-sanal-alisveris.aspx (3D-Secure sistemi anlatımı için ayrıca bkz: Madde 5)
 3. Sistem üzerinden ödeme yapılacak kredi kartı "Alıcı"ya ait olmak zorundadır. "Alıcı"ya ait olmayan kredi kartıyla yapılan ödemelerde tüm sorumluluk "Alıcı"ya aittir.
 4. Sitemizde kredi kartı işlemi için haberleşmede her aşama güvenlik altına alınmıştır.

  Site-Ziyaretçi Haberleşme Güvenliği

  Sitemizin sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 2048 bit SSLstandardında gerçekleşmektedir. Söz konusu haberleşme standardı çok sayıda işlem gören sitelerde dahi güvenle kullanılan bir niteliktedir. Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin http://.. biçiminde değil, https://.. biçiminde oluşunu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının sağ alt köşesinde kilit işareti de yer almaktadır.

  Site-Banka Haberleşme Güvenliği

  Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, bankanın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir. Söz konusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanında, CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde kullanılmaktadır.

  Site içi Veri Güvenliği

  Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis esen banka haricinde hiçbir kişi , kurum ve kuruluş tarafından bilgilerinize ulaşılmamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızdan dahi erişilmesi mümkün değildir.

 

 1. Kredi kartı bilgileriniz ve ödemeleriniz 3D Secure Sisteminin güvencesindedir.


Tüm dünyada online alışverişlerde bir standart halini alan ve yüzyüze alışverişlerdeki chip&pin uygulamasının sanal alışveriş uyarlaması 3D Secure artık Uluslararası Güvenlik Platformu ile birlikte bu sitemizde de yer almaktadır.

3D Secure Nedir?

İnternet üzerindeki alışverişlerin güvenliği arttırması amacıyla Visa ve Mastercard tarafından geliştiren bu sistem, herhangi bir ödeme işlemi sırasında kartınızın sahibi olan bankanın web sitesine yönlendirilerek Kredi Kartınıza ait şifre ile onaylama işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Böylelikle kart numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifrenizi sadece siz bildiğiniz için elektronik ortamda güvenliğinizi sağlamış olursunuz.

Peki 3D Secure Neden Güvenlidir?

3 D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Yetkisiz kişilerin kartlarının internet ortamında kullanılmasını engellemektedir.

3D Secure Sisteminin Avantajları

 • Koruma: Yeni sistem ile kendi belirleyeceğiniz şifre ve kişisel güvenlik cümleniz ile ödeme yapacağınız için kart bilgileriniz koruma altına alınmıştır.
 • Güvence: Sizden başka hiç kimse şifrenizi bilmediği için kartınızla alışverişleriniz daha güvenli olacaktır.
 • Kolay Kayıt: Uluslararası Güvenlik Platformu sistemine kayıt olmak çok kolay!


Güvenli Alışveriş


Sistemimiz güvenliğiniz nedeni ile bütün ziyaretçilerimiz için ayrı ayrı oturum başlattığından dolayı çerez sistemine gereksinim duymamaktadır. Bundan dolayı tarayıcı (Internet Explorer, Netscape, vs..) ayarlarında herhangi bir değişiklik yapmanız gerekmemektedir ve bu sistem sizi hiçbir şekilde takibe almamaktadır.


Veri Güvenliği


Kullanıcılardan derlenen tüm hassas ve kişisel bilgiler, en yüksek elektronik ve fiziksel güvenlik standartlarında saklanmakta, yalnızca yetki sahibi olan personelin ve ancak zorunlu durumlarda kullanıcı onayı altında ulaşabileceği bir sistemle, mevcut T.C. kanunları ve uluslararası kanunlar çerçevesinde kullanılmaktadır. HUKUKAVM, kullanıcılardan derlediği şahsi ve hassas bilgileri kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir isim altında, hiçbir sebeple ve hiçbir muhatap nezdinde açıklamamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmamayı ve hiçbir surette kötüye kullanmamayı taahhüt ve garanti eder.


Sitemizde Kredi Kartları Güvenliği Nasıl Sağlanır?


Sitemizden, alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliği ilk planda tutulmaktadır. 

2048 Bit SSL sertifikalı sitemizde, e-ticaret Sanal POS sistemi kullanılmaktadır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler siteden bağımsız olarak 2048 bit SSL protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaşır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi site tarafından görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.

Kredi Kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfanın sağ alt köşesinde bulunan kilit resmi bu sayfanın SSL ile şifrelendiğini gösterir ve üzerine tıkladığınızda şifrelemenin hangi firmaya ait olduğunu belirtir.


Online Alışverişlerde Önemli Güvenlik Unsurları:


Sanılanın aksine, kullanıcıların kredi kartı bilgileri çoğu zaman internet üzerinden yapılan alışverişlerde değil fiziki ortamlarda çalınmaktadır. Bu nedenle kredi kartınızı günlük hayatta kullanırken lütfen dikkatli olun, kredi kartı numaranızı, son kullanma tarihini ve CVC (Güvenlik numarası) numarasını başkalarına vermeyiniz. Ay sonu gelen ekstre bilgilerini dikkatli kontrol ediniz; size bir şey ifade etmeyen alışverişler için ilgili firmalarla irtibata geçiniz.

Kapat